Hlasovalo 21 lidí
Oslabený Kolín porazil oslabené USK
Autor: Marek Doubrava Datum: 15.02.2014

Po čtyřech porážkách jsme si připsali výhru.

Kolínští basketbalisté dokázali zastavit sérii porážek a v sobotu večer dokázali zvítězit na pražské Folimance. Jako téměř každé utkání s tímto soupeře, i tentokrát se zápas rozhodoval až v samotném závěru. Domácí se dlouho drželi ve vedení, ale v posledních minutách naši hráči ukázali větší zkušenosti a proti mladému týmu pražských vysokoškoláků dokázali zápas otočit a nakonec jsme si došli pro výhru o čtyři body.

USK Praha - BC Kolín 68:72
(17:12, 36:31, 51:49)

Oběma celkům v zápase chyběli nejlepší střelci z posledního vzájemného měření sil. Kolín postrádá gaurda Štefana Ličartovského a domácím zase chyběl pivot Aleš Chán. Navíc dlouhodobě je zraněný i Šotnar a tak USK hraje poslední zápasy se spoustou mladíků. I přesto dokázali v minulém kole zdolat Pardubice na jejich palubovce a proto se naši hráči museli mít na pozoru, jelikož ve své hale je pražský tým silný. Úvod samotného zápasu byl z pohledu obou celků nepřesný a na první body se čekal dvě minuty. Pak dokázal najet do koše Mareš a prosadil se i přes faul Fielda a následně proměnil i trestný hod. Toto vedení si soupeř nějakou chvíli držel, ale pak se v krátkém časovém sledu prosadili Sýkora a Horák a hosté šli poprvé do vedení. Následně si vzal slovo domácí pivot Slavík, který šesti body v řadě poslal USK do pětibodového vedení 13:8. Nakonec si domácí toto vedení udrželi až do konce první desetiminutovky.

Na začátku druhé periody se Kolínu dvakrát podařilo snížit na rozdíl tří bodů, ale domácí pokaždé dokázali odpovědět. Čtyři body Slavíka a dva Křivánka znamenaly vedení soupeře o devět bodů. Kolín se snažil co nejrychleji dostat opět na dostřel. Po snížení na 25:20 se ale za dva trefil Vocetka a z perimetru se nemýlil Mareš. Rozdíl mezi oběma celky byl rázem dvouciferný. Kolín manko začal postupně likvidovat. Poté co se přes faul prosadil Lewis, proměnil i šestku a z dalšího útoku trefil další tři body, byl stav 32:29. Domácí nakonec vyhráli první poločas o pět bodů a dalo se předpokládat, že kolínští se budou snažit zlepšit svou hru, aby dokázali předposlední tým tabulky porazit.

A hned zkraje třetí části se nám podařilo dostat se na dostřel. Z trestných hodů se nemýlil Horák a dva body si připsal Mitchell 36:35. Domácí korigovali trojkou Mareše a stejně tomu bylo i podruhé, kdy se Kolín dostal na ztrátu jediného bodu. Tentokrát byl úspěšným střelcem trojky Slavík. Pak si vzal hlavní slovo Asthon Mitchell a pěti body v řadě poslal svůj tým do vedení 42:43. Domácí ale dlouho pozadu nezůstali a po bodech Slavíka a Křivánka byli opět vpředu 46:43. Po další úspěšné trojce Slavíka nám soupeř zase o něco odskočil, tentokrát na šest bodů. Kolín ale nechtěl jít do závěrečné periody s velkou ztrátou a zásluhou Mitchella a Machače se nám podařilo stav snížit na 51:49.

Hned na jejím začátku nám soupeř opět odskočil po trojce Křivánka. Kolín ale díky bodům rozehrávačů Lewise a Mitchella snížil na 56:55. Domácí se stále drželi v mírném vedení. Ve 46. minutě to už ale neplatilo. Na body Fielda navázal z trestných hodů Sýkora a Kolín byl vpředu 58:61. Tříbodový náskok si náš tým držel ještě minutu a půl před koncem. Pak za tři vypálil Votroubek a bylo vyrovnáno 65:65. Kolín ale prokázal v závěru větší zkušenosti. Sýkora nejprve proměnil jednu šestku, pak Mitchell obral o míč Feštra a z následné akce kolínský rozehrávač najel pod koš, vyhodil míč ven na Fielda, který našel ještě lépe postaveného Zuzáka a ten se z perimetru nemýlil 65:69. Domácí zkusili ještě něco s výsledkem udělat pomocí faul. Sýkora navíc dvě šestky netrefil a soupeř, tak dostal ještě šanci. Jenže další ztráta a dva body Mitchella definitivně rozhodly o výhře Kolína. Vocetka sice ještě snížil na rozdíl tří bodů, ale poté co Sýkora proměnil jednu šestku, bylo dobojováno. Kolín tak dokázal po velké bitvě zdolat USK 72:68.

Nejlepším střelcem Kolína byl Asthon Mitchell, který nastřílel 19 bodů, k nim přidal ještě pšt získaných míčů i faulů, ale také čtyři ztráty. Nakonec si ze zápasu odnesl validitu 16. Nejužitečnějším hráčem, v naši barvách, byl Richard Field, který zaznamenal double – double za 12 bodů a 14 doskočených míčů. Deset bodů a osm doskoků si připsal David Machač, po osmi bodech trojice Lewis, Zuzák a Sýkora. O jeden bod méně si ze zápasu odnesl Ladislav Horák. Domácí táhlí tři hráči. Jiří Slavík trefil tři trojky a celkem zaznamenal 22 bodů. Sedmnáct bodů a 11 doskoků si připsal Jan Křivánek a přes deset nastřílených nodů se dostal ještě Michal Mareš (13). Kolínu se podařilo ubránit Standu Votroubka, který patří k nejlepším hráčům USK, na pěti bodech. Zajímavostí zápasu je, že domácí se pouze pětkrát postavili na čáru trestného hodů a ve druhém poločase už ani jednou. To Kolín si v zápase připsal 16 úspěšných šestek. Pro nás vyzněly i útočné doskoky (6:11), zisky (2:7) i ztráty (11:10). Domácí zase byli lepší ve střelbě za tři body (8:4) a v asistencích (18:8).